Další velký převrat ve stavebnictví?

Jestli si myslíte, že je řeč o BIM, tak… máte pravdu, zčásti. Ale: BIM je pouze začátek. I když u nás se s ní teprve seznamujeme, jinde ve světě už je tato metodika práce normou a díky jejímu osvojení se firmy mohou posunout dál a využívat tyto znalosti k dosažení mnohem větší efektivity za použití moderních technologií.

Robotika, umělá inteligence, ‚chytré technologie‘, Internet věcí a inteligentní automatizace prokazují svou užitečnost u firem, které se rozhodly být průkopníky v této oblasti.

Pokrok jde dopředu až děsivě rychle a i v naší malé republice s ním budeme muset držet krok, pokud si chceme udržet zakázky. Bohužel, protože taková transformace samozřejmě není jen tak; bohudík, protože to, co nám současný vývoj technologií nabízí, je nesmírně vzrušující. (A nákladné, namítnete. Jenže ty náklady se vám vrátí, věřte mi.)

Jeden z inovátorů v oblasti AEC – architektury, inženýrství a stavebnictví – CEO a prezident společnosti Evolve Lab Bill Allen, se ve své přednášce na Autodesk University zmínil také o technologiích Graitec:

„Manuální analýzy a modelování budou brzy věcí minulosti. Sada GRAITEC Advance BIM Designers už obsahuje nástroj, který vytváří kalkulace vyztužení pro armokoše podle změn v návrhu a zároveň automatizuje dokumentaci pro železobetonové sloupy, trámy a základy. Je jen otázkou času, kdy budou tento nástroj používat všichni.“

Celý článek a přednášku Billa Allena naleznete tady. Naleznete v nich velice zajímavé podněty a přehled o tom, kam architektura a stavebnictví míří.

Pokud se chcete více dozvědět o našich softwarových řešeních nebo o implementaci BIM ve vaší společnosti, neváhejte nás kontaktovat!